Artystycznie

W moim domu pachnie lasem: Pola Dzwigała

Wyszukuje oryginalne składniki z najdalszych zakątków świata i miesza je tak, jak nikt inny. Do Jej pracowni nie sposób pomylić drogi - przyjemny zapach otula nas już od wejścia, wnętrze czaruje klimatem. Jest tajemniczo, nie tylko za sprawą przydymionego światła. W pracowni stoi pełno flakonów i buteleczek, kwiatów i ciekawych detali. Są też prezenty od gości. To prawdziwe laboratorium zapachu, w którym wita nas uśmiechnięta Pola i jej kot Buzia.

Tańcząca z kolorami: Maria Tyniec

Od lat projektuje wnętrza. Niedawno z pasją wróciła do malarstwa. Maria Tyniec nie umie żyć bez sztuki. Ani bez koloru.

Z gliny ulepieni: Studio Lorek

Jako studio Lorek stanowią jedność. Jako dwoje rzeźbiarzy - przeciwieństwa. Prace Barbary to emanacja zmysłowości i południowego temperamentu. Głowy Piotra to siła spokoju i introspekcji.

Duet naturalny: GamFratesi

Skandynawska powściągliwość to Stine. Południowa fantazja – Enrico. Poetyckie podejście do designu jest ich wspólną cechą. Duńsko-włoski duet GamFratesi od kilkunastu lat tworzy niezwykłe meble. Pełne pasji, historii, natury.

Fenomen kimona

Świat bez kimona? Nie do pomyślenia. Na trwałe przeniknęło do zachodniej kultury i popkultury. Ale kimono to przede wszystkim symbol Japonii, kwintesencja jej estetycznego wyrafinowania. Połączenia prostoty formy z kunsztem, subtelności z ekstrawagancją, tradycyjnego rzemiosła z artystyczną odwagą. Poza płcią i ponad czasem.

>
>